Mexické ekologické bungalovy mají moderní interiér

 

Eco Lofts v Mexiku s názvem Endémico Resguardo Silvestre

Dvacet takzvaných Eco Lofts nesoucích název Endémico Resguardo Silvestre tvoří ekologické ubytování na pahorcích nad mexickým údolím Valle de Guadalupe, které svým klientům poskytuje neuvěřitelný pohled na vinařskou oblast rozprostírající se pod nimi. Klid, příroda, vlahý vítr a odpočinek jsou tím nejlepším důvodem, proč do západního Mexika, jižně od hranice se Spojenými státy, zavítat.

 

Jen několik měsíců od otevření hotelu Americano v New Yorku, představila mexická hotelová skupina Habita další svůj projekt, tentokrát na domácí půdě. Na rozdíl od výrazně městských staveb, zejména v Mexico City, je Endémico Resguardo Silvestre rezervací s elegantním moderním designem, která se rozprostírá nad údolím Valle de Guadalupe v mexické vinařské oblasti Baja California.

Eco Lofts v Mexiku s názvem Endémico Resguardo Silvestre Eco Lofts v Mexiku s názvem Endémico Resguardo Silvestre Eco Lofts v Mexiku s názvem Endémico Resguardo Silvestre Eco Lofts v Mexiku s názvem Endémico Resguardo Silvestre

Soubor dvaceti samostatných bungalovů, z nichž každý zaujímá plochu 20 metrů čtverečních, navrhl Jorge Gracia ze Studia Gracia. Ekologický hotelový komplex, který otevřel své brány v loňském roce, se drží konceptu jakéhosi luxusního kempu, který nabízí hostům základní ubytovací potřeby a zároveň bezprostřední kontakt s přírodou. Výsledkem jsou prvotřídní kempové chaty, které dokonale ladí s životním prostředím.

Eco Lofts v Mexiku s názvem Endémico Resguardo Silvestre Eco Lofts v Mexiku s názvem Endémico Resguardo Silvestre Eco Lofts v Mexiku s názvem Endémico Resguardo Silvestre Eco Lofts v Mexiku s názvem Endémico Resguardo Silvestre

Jedním z hlavních předpokladů projektu bylo nezasahovat přímo do země a respektovat tak přírodu všemi možnými způsoby. Ekologicky nezávadné, šetrné a přece prostorné pokoje s názvem Eco Lofts, jsou postaveny na ocelové konstrukci, která se zbarvuje přirozeně s věkem. Lofty tak budou pomalu přebírat rezavé odstíny svahu. Každý Eco Loft má vlastní dřevěnou podlahu s hliněným krbem, u kterého si můžete dát skleničku vína a spolu s ním si vychutnat nádherný výhled a harmonickou scenérii všude kolem vás.

eco-lofts-endemico-resguardo-silvestre-9.jpg Eco Lofts v Mexiku s názvem Endémico Resguardo Silvestre Eco Lofts v Mexiku s názvem Endémico Resguardo Silvestre Eco Lofts v Mexiku s názvem Endémico Resguardo Silvestre

Ačkoli filosofií projektu bylo vytvořit atmosféru táboření s dřevěnými domky, součástí komplexu je i nedaleký bazén s úchvatným výhledem, vinařství a restaurace s dobrým jídlem, což komplexu dodává punc pohodlí a komfortu. Bungalov, který si můžete na noc pronajmout za 3 800 českých korun, je ideálním a lákavým řešením pro ty, kdo touží po útěku z všednosti, navíc obohaceným ochutnávkou lahodných vín, jež se urodila v hornaté zemi s tajuplnou atmosférou a kouzelnou přírodní scenérií, jíž Mexiko je.

Čtěte všechny články na téma bydlení a Mexiko

Foto a zdroj: Gracia Studio

Zpráva ze dne: 6.4.2012
Téma: , , , , ,
Další zprávy: « Starší zprávaNovější zpráva »

Sdílejte článek na:Facebook.comTwitter.comMySpace.comGoogle.comNetvibes.comDel.icio.us odešlete na email:email nebo vytiskněte:tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Michaela Brussová je interiérová designérka, kterou fascinuje ethno styl. Inspiraci hledá ve světě kolem sebe, v kavárně, v lidských příbězích, přírodě. Má ráda setkávání se zajímavými lidmi, filosofické debaty, hory, smích, drum & bass.
Homepage autora | Všechny články od Michaela Brussová

Datum publikace článku: 11.04.2012